Zawiera monografie, wydawnictwa zbiorowe oraz część czasopism publikowanych przez Wydawnictwo Instytutu Historii PAN, także książki elektroniczne przeznaczone wyłącznie do udostępniania cyfrowego w wolnym dostępie. Nowe publikacje umieszczane są zazwyczaj po roku od daty ukazania się książek drukiem. Archiwalne numery czasopism: Acta Poloniae Historica, Dzieje Najnowsze (również tytuły poprzednie: Najnowsze Dzieje Polski : materiały i studia z okresu 1914-1939, Najnowsze Dzieje Polski : materiały i studia z okresu II wojny światowej, Polska Ludowa : materiały i studia) , Kwartalnik Historyczny, Odrodzenie i Reformacja w Polsce, Polska 1944/45–1989. Studia i materiały, Studia z Dziejów Rosji i Europy Środkowo-Wschodniej (z poprzednikiem Studia z Dziejów ZSRR i Europy Środkowej), Studia Źródłoznawcze. Commentationes, są udostępniane w miarę pozyskiwania licencji od autorów lub ich spadkobierców (część artykułów jest zatem w ograniczonym dostępie), numery bieżące od 2011 r. znajdują się w całości w wolnym dostępie.
Cholewa-Adamczyk, Anna Gąsiorowski, Stefan (1966– ) Gołdyn, Paweł (1979– ) Gordziejew, Jerzy (1967– ) Gruca, Anna (1954– ) Jędryka, Stanisław Kus, Paulina (1993– ) Mazur, Katarzyna (1993– )
Jezierski, Wojtek (1979– ) Orning, Hans Jacob (1965– ) Pac, Grzegorz (1982– )
Gawron, Przemysław (1976– ) Pestrykov, Oleksandr Hen-Konarski, Tomasz Kuźma-Markowska, Sylwia (1979– ) Landau-Czajka, Anna
Allport, Benjamin (1991– ) Rutkowski, Rafał (1986– )
Nalewajko-Kulikov, Joanna (1976– )
Dalewski, Zbigniew (1962– ) Orning, Hans Jacob (1965– )
Wohlmuth, Petr
Jezierski, Wojtek (1979– ) Żmudzki, Paweł (1970– )
Zajac, Oliver
Berend, Nora
Hope, Steffen Pac, Grzegorz (1982– )
Stobiecki, Rafał (1962– ) Bończak, Jędrzej Libera, Paweł (1979– )
Adamski, Łukasz (1981– )
Syrnyk, Jarosław (1970– )
Wojnar, Marek (1985– )
Gibiec, Magdalena
Lakh, Roman
Pisuliński, Jan (1968– )
Malewski, Czesław
Gochna, Michał (1988– ) Szady, Bogumił (1969– ) Boroda, Krzysztof Buczyło, Andrzej Guzowski, Piotr Jaszczołt, Tomasz (1978– ) Liedke, Marzena Panecki, Tomasz Sierba, Michał Suproniuk, Jarosław Swoboda, Paweł
Kosiński, Krzysztof (1974– )
Panecki, Tomasz Słoń, Marek Czaja, Roman (1960– ) Hlebionek, Marcin (1974– ) Kann, Piotr Maciakowska, Zofia Maciuszek, Dawid Jan Mikulski, Krzysztof (1960– ) Nowicki, Tomasz (1968– ) Sieradzan, Wiesław (1957– ) Słomska-Przech, Katarzyna Swoboda, Paweł Zieliński, Marek Grzegorz (1963– ) Związek, Tomasz
Biskup, Marian (1922–2012) Borek, Arkadiusz Boroda, Krzysztof Buczyło, Andrzej Chłapowski, Krzysztof (1947– ) Czaja, Roman (1960– ) Dembiński, Paweł Duma, Jerzy (1946– ) Dunin-Wąsowiczowa, Anna Duży, Wiesława Follprecht, Kamila (1968– ) Frąś, Marcin Gieysztor, Irena (1914–1999) Gochna, Michał (1988– ) Guzowski, Piotr Hlebionek, Marcin (1974– ) Humnicki, Józef Jaszczołt, Tomasz (1978– ) Kalinowski, Wojciech (1919–1992) Karczewski, Dariusz (1965– ) Koc, Lucjan Kram, Dariusz (1978– ) Kuc-Czerep, Marta Kuczyński, Stefan Krzysztof (1938–2010) Kwiatkowski, Andrzej (1983– ) Laberschek, Jacek (1950–2023) Liedke, Marzena Maciakowska, Zofia Michalski, Tomasz (1985– ) Noga, Zdzisław (1961– ) Nowicki, Tomasz (1968– ) Orłowska, Anna Paulina (1983– ) Pacuski, Kazimierz Pałucki, Władysław (1905–1989) Panecki, Tomasz Piber-Zbieranowska, Marta (1974– ) Piech, Zenon (1954– ) Rutkowska, Elżbieta (1953– ) Rutkowski, Henryk (1929– ) Sieradzan, Wiesław (1957– ) Sierba, Michał Skowron, Ryszard Słomska-Przech, Katarzyna Słomski, Michał (1990– ) Słoń, Marek Sowina, Urszula (1952– ) Stępniak, Milena Suproniuk, Jarosław Swoboda, Paweł Szady, Bogumił (1969– ) Szaniawska, Wanda (1922–2008) Szwedo-Kiełczewska, Patrycja Trawkowski, Stanisław (1920–2008) Wilska, Małgorzata (1940–2017) Wojciechowski, Stefan (1899–1980) Zachara-Związek, Urszula Zbieranowski, Michał Zieliński, Marek Grzegorz (1963– ) Związek, Tomasz
Król-Mazur, Renata
Eberhardt, Piotr (1935–2020)
Kosiński, Krzysztof (1974– )
Rodak, Mateusz
Rachuba, Andrzej (1951– ) Danilczyk, Adam Jaszczołt, Tomasz (1978– ) Radaman, Andrèj Alâksandravìč (1971– ) Romaniuk, Przemysław P. Haratym, Andrzej Macuk, Andrèj Uladzìmìravìč (1978– ) Lulewicz, Henryk (1950–2019)
Dybaś, Bogusław (1958– ) Jeziorski, Paweł Artur Wiśniewski, Tomasz (1988– )
Jarosz, Dariusz (1959– )
Grey, Joanna